PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Kilka słów o podróżach...

Kilka słów o podróżach – wywiady Marzeny Pawlak

Autor: Podróże Bez Granic
2013-03-06, 00:22
  • Komentarze 7
„Każdy człowiek ma prawo do szczęścia
i do swojego miejsca w społeczeństwie.”
Maria Grzegorzewska

Nazywam się Marzena Pawlak. Jestem osobą niepełnosprawną i interesuję się problematyką osób niepełnosprawnych. Od niedawna moją pasją stały się  również podróże, którą rozwijam także poprzez zaangażowanie w działanie portalu i Fundacji Podróże bez Granic.

Jako osoba niepełnosprawna na co dzień borykająca się z wieloma barierami oraz ograniczeniami ściśle zainteresowana jestem tematyką niepełnosprawności i problemów z nią związanych. Interesują mnie zmiany na rzecz poprawy min. sytuacji turystyki osób niepełnosprawnych i popieram wszelkie działania dążące do obalania stereotypów,a także  zwiększenia obecności i aktywności osób z niepełnosprawnością w przestrzeni społecznej i publicznej.

W tym miejscu będę umieszczać wywiady z  różnymi osobami, w tym osobami znanymi, ciekawymi, niezwykłymi, które przeżyły niezwykłą przygodę podróżniczą, ale nie tylko… Poprzez te wywiady chcę przybliżyć istotę podróżowania, także podróżowania osób z niepełnosprawnością. Idea integracji czyli pełnego włączenia w życie społeczne osób niepełnosprawnych, wymaga zmiany postaw negatywnych na pozytywne: nauki tolerancji, akceptacji, współdziałania oraz głośnego naturalnego mówienia o tym temacie gdyż ludzie, całkiem niepotrzebnie, często  boją się mówić otwarcie o niepełnosprawności. 

Zapraszam do lektury!

 17.08.2015 - Bartosz Ostałowski – w wywiadzie opowie o swoim moccie, życiwowych zasadach, niepełnosprawności, ale przede wszystkim wielkiej pasji do motosportu i malarstwa: „Znajdź coś, co lubisz robić, a później zacznij to robić”… 
 

1.06.2015Łukasz Krasoń - marzyciel, mówca motywacyjny, podróżnik, coach, twórca Fundacji „Wstań i Jedź”…
 
 

26.05.2014Urszula Dudziak – światowej sławy Polska wokalistka jazzowa…  barwna, energiczna, żywiołowa, szczera, otwarta i bardzo optymistyczna… 
 

11.04.2014Rafał Wilk – niepełnosprawny sportowiec – były polski żużlowiec, trener, dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu (2012) w handbike’u oraz dwukrtony mistrz świata z Kanady (2013), kawaler Orderu Odrodzenia Polski, założyciel Fundacji „Sport jest jeden”.

22.02.2014 - Mirosław Pawłowski – przed wypadkiem był alpinistą, a po nim nigdy nie zrezygnował z aktywnego życia – nurkuje, lata motolotnią, zaliczył krańce wszystkich kontynentów, jest również instruktorem aktywnej rehabilitacji.
 
23.11.2013Marek Kamiński  - polski polarnik, podróżnik, inicjator wyprawy z Jaśkiem Melą na dwa bieguny, założyciel m.in. Fundacji Marka Kamińskiego. 
 
2.10.2013 – Janina Ochojska - działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, pomagającej ofiarom konfliktów zbrojnych, katastrof naturalnych oraz długotrwałego ubóstwa na całym świecie…
 
29.07.2013 – Krzysztof Głombowicz – sprawozdawca sportowy, konferansjer, współpracownik TVP, autor reportaży poświęconych niepełnosprawnym sportowcom…

31.05.2013 - Jasiek Mela – podróżnik, założyciel Fundacji Poza Horyzonty, najmłodszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów…  
 
03.05.2013Monika Kuszyńska - piosenkarka, autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx, w 2012 wydała album Ocalona i koncertuje, pomimo barier. 
 
5.04.2013 - Natasza Caban – żeglarka, w latach 2007 – 2009 samotnie opłynęła świat na jachcie SY Tanasza Polska, podczas rejsu dwukrotnie zabierała na pokład podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. 
 
25.03.2013Ryszard Rembiszewski - „Pan Lotto” – aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer. Znany m.in.  jako prowadzący losowania Totalizatora Sportowego, teleturnieje, a także „Koncert życzeń” .
 
12.03.2013 - Damian Maliszewski -  wokalista, kompozytor, fan sportów ekstremalnych… Debiutował w Szansie na Sukces, w lutym 2012 wydał swój singiel „Niewinni i niedoskonali”.
 
 05.03.2013 - Marta Ostrowska  - pomysłodawczyni i założycielka portalu Podróże bez Granic, pasjonatka podróży, wolontariuszka, prezes Fundacji Podróże bez Granic…
Marzena Pawlak
 • Kasia
  11:02

  Super pomysł. Będę tu zaglądać !

 • Angelika
  12:57

  No no pomysł bardzo pozytywny!:) ale Ci zazdroszczę;) i życzę POWODZENIA w dalszym działaniu! BUZIAKI:***

 • Kasia M.
  19:44

  Hej Kochana,
  ekstra przedsięwzięcie. Trzymam kciuki, powodzenia. Będę tu stałą bywalczynią:D

 • Adam
  13:09

  Witam serdecznie!
  Gratulacje z okazji realizacji pomysłu, który burzy wizerunek osoby niepełnosprawnej zamkniętej w swoim mieszkaniu i bojącej się z niego wyjść, a co dopiero gdzieś wyjechać. Każdy ma (M)arzenia, trzeba i warto je realizować :)
  Z pozdrowieniami!

 • jarek z gdańska
  17:25

  tak trzymać . będzie superowo!

 • Piotr
  21:21

  Witam Cię Marzenko bardzo serdecznie i cieplutko pozdrawiam :-)
  Wpadłaś na rewelacyjny pomysł z tymi wywiadami Przyjmij moje szczere gratulacje :-)
  Będę Cię tu systematycznie odwiedzał

 • Michał
  12:53

  Witaj Marzenko.
  Odkąd pamiętam tryskałaś pozytywną energią i zapałem do życia którego nikt Ci nie zabierze. Lecz ja troszkę inaczej widzę problematykę niepełnosprawnych. Chodzi mi o to że moim zdaniem zdecydowana większość z różnych powodów patrzą na świat roszczeniowo. A ty miałaś szczęście znaleźć się w mniejszości :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *