PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Baza "Aktywnych" Organizacji

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Autor: Podróże Bez Granic
2011-05-05, 20:47
    • Komentarze 0

„Od września 2003 roku jestem prezesem małej fundacji. Ma ona moją twarz, moje serce, moją duszę i za wszelkie jej działania jestem całkowicie odpowiedzialna” – deklarowała publicznie Anna Dymna.

Nie przeczuwała wówczas, że po kilku latach jej niewielka fundacja przeobrazi się niemal w przedsiębiorstwo, które nie tylko będzie prowadzić i utrzymywać Warsztaty Terapii Artystycznej dla swoich podopiecznych z niepełnosprawnością umysłową i wspierać osoby chore oraz niepełnosprawne fizycznie w całej Polsce, ale także budować dwa ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne, organizować rokrocznie plenerową imprezę integracyjną na krakowskim Rynku Głównym, festiwal piosenki o zasięgu ogólnopolskim i – wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta – ogólnokrajowy przegląd teatralny.

Wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie bezinteresowna pomoc i ogromna życzliwość wielu przyjaciół pomagających fundacji od początku jej istnienia, sponsorów, a także osób, które, udzielając wsparcia, pragną zachować całkowitą anonimowość. Kluczową rolę w tej pracy odgrywają wolontariusze skupieni w Biurze Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Ideą, jaka od początku przyświeca społecznej działalności Anny Dymnej, a także wszystkim pracownikom Fundacji „Mimo Wszystko”, jest wyrównywanie szans pomiędzy ludźmi niepełno- i pełnosprawnymi, a co za tym idzie – usuwanie barier mentalnych, które oddzielają ich dwa pozornie odrębne światy. Służą temu m.in. projekty integracyjne realizowane przez fundację przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Telewizją Polską S.A. i Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych: Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko”, Ogólnopolski Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Przegląd Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” czy projekt „Każdy ma swoje Kilimandżaro”.

„Małe Kilimandżaro” jest kontynuacją projektu „Każdy ma swoje Kilimandżaro”. Dwa razy w roku organizujemy wyprawy na terenie Polski, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne. Chcemy w ten sposób udowodnić, że niepełnosprawność nie powinna nikomu odebrać marzeń.

Wiele niepełnosprawnych osób chciałoby się wybrać w góry, nad morze albo nad jezioro, ale niepełnosprawność albo brak środków finansowych im to utrudnia. Wychodzimy naprzeciw tym pragnieniom, udowadniając, że wokół jest wielu ludzi, którzy gotowi są im ofiarować swój czas, użyczyć rąk, nóg, oczu i serca. W każdy z projektów włączają się nasi Wolontariusze. Realizacja „Małego Kilimandżaro” jest też możliwa dzięki pomocy i zaangażowaniu Darczyńców, którzy finansują i wspierają logistycznie poszczególne projekty.

Relacje z projektów zamieszczane są na stronie fundacji w formie blogów. Oto one:

Rejs po Mazurach
Bieg Mimo Wszystko
Medivet Rejs z Nataszą
Każdy ma swoje Kilimandżaro
Niezwykły rejs
Niezwykła podróż Mateusza po Europie

Zapraszamy do lektury!

www.mimowszystko.org/Nasze_blogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *