PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Aktualności

Noclegi bez barier – wyszukiwarka

Autor: Podróże Bez Granic
2016-02-02, 17:02
    • Komentarze 0

Udostępniamy informacje na temat nowego portalu www.noclegibezbarier.pl, który powstał z inicjatywy  Fundacji „Wyjdź z Domu” w ramach projektu „wyjdź z domu, pojedź dalej”, finansowanego ze środków programu Obywatele dla Demokracji z funduszy EOG.

Celem portalu jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami znalezienia miejsc noclegowych w dobrze dla nich przystosowanych obiektach hotelarskich. Dodatkowo portal promować ma prawidłowo przystosowane hotele oraz turystykę osób z niepełnosprawnościami.

W portalu zobaczyć Państwo mogą informacje o hotelach, które zostały sprawdzone naocznie przez zespoły ekspertów, w których skład wchodzą osoby z niepełnosprawnościami oraz ich asystenci. Osoby te sprawdzając obiekty, wypełniają szczegółową ankietę, która informuje o stanie przygotowania budynku pod kątem osób z niepełnosprawnościami. Ankieta jest dostępna również dla osób, które same pragną sprawdzić, czy hotel, który prowadzą spełnia odpowiednie standardy. Jeśli hotel, który sprawdzą nasi ankieterzy nie spełni najważniejszych wymagań, potrzebnych osobom z niepełnosprawnościami, obiekt ten nie zostanie zamieszczony i polecany na tym portalu.

źródło: Fundacja „Wyjdź z Domu”: www.noclegibezbarier.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *