PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

O co tu chodzi?

Autor: Podróże Bez Granic
2011-04-08, 19:53
.
„Są rzeczy tak małe, że nie da się ich ujrzeć gołym okiem i tak wielkie, że nie da się ich wzrokiem ogarnąć. Cudownie jest odkrywać świat po swojemu, choćby wędrując na jego krańce.
Podróżując uczymy się samych siebie.”
Jasiek Mela
.

Podróże faktycznie uczą samych siebie. Uczą nas pokonywać swoje słabości, walczyć z przeszkodami, ale także zachwycać się światem, cieszyć z kontaktu z innymi i marzyć, aby zobaczyć i poznać więcej. Jednocześnie, każda nasza wyprawa w świat uczy ludzi dookoła co nieco o naszej rzeczywistości, inności, kulturze, zwyczajach, życiu. Podróżując wzbogacamy swój świata, ale także świat o siebie. I dotyczy to wszystkich, w tym także, a może przede wszystkim, osoby z niepełnosprawnością. Bo niepełnosprawność nie oznacza, iż trzeba spędzać czas zamkniętym w czterech ścianach. Niepełnosprawność nie oznacza, iż nie można realizować własnych pasji i marzeń. Jest to na pewno trudniejsze, ale da się. I trzeba. Tym bardziej, iż mówiąc „podróż”, nie mam na myśli wyprawy na koniec świata. Podróż o także wyjazd ten najbliższy, który często dla wielu jest nie tylko wielką wyprawą, ale przede wszystkim wielką przyjemnością, spełnieniem marzeń i poczuciem wolności.

Strona Podróże Bez Granic – Portal turystyczny dla osób z niepełnosprawnością i nie tylko… została inaugurowana 1 czerwca 2011 roku mając na celu przybliżanie tematyki podróży, inspirowanie do marzeń i ich realizacji, dzielenia się doświadczeniami i pokazywania, że tak naprawdę podróże są dostępne dla każdego – trzeba tylko chcieć i pokonać ograniczenia i bariery, często występujące głownie w naszych głowach. 

W ten sposób strona ta miała stanowić narzędzie, które zbierać będzie w jednym miejscu i porządkować dostępne informacje na temat podróży osób z niepełnosprawnością, zaznajamiając w ten sposób oby niepełnosprawne z branżą turystyczna, ale także branżę turystyczną z turystą z niepełnosprawnością, tak aby turysta z niepełnosprawnością odkrywał świat, ale także, by świat odkrywał rzeczywistość osoby z niepełnosprawnością.

Podróże bez Granic to strona, która miała być na bieżąco tworzona i uaktualniana nie tyle przez jej twórców co przez jej użytkowników, więc cały czas PROSIMY WAS o nadsyłanie relacji z odbytych wyjazdów i podróży, polecanie sprawdzonych miejsc noclegowych i dostępnych atrakcji turystycznych, tych dalekich, ale także tych całkiem bliskich, a także ciekawych ofert wyjazdów dedykowanych ON oraz inicjatyw organizacji czy Fundacji, które pozwalają podróżować najmniejszym możliwym kosztem. Zachęcamy także do rozmawiania na Forum, dzielenia się doświadczeniami, zadawania pytań czy poszukiwania wolontariuszy, którzy pomogą w podróży lub jej organizacji, aby w tej sposób spełniać swoje marzenia. 

Bo marzenia dają nam siłę do życia. A każde marzenie dane nam jest wraz z mocą do jego realizacji.
A więc marzmy, działajmy, żyjmy!

Marta Ostrowska
autorka i administratorka strony,
założycielka i Prezes Fundacji Podróże bez Granic

Fundacja Podróże bez Granic została założona 26.11.2012, aby w jeszcze większym stopniu pomóc realizować marzenie, które pierwotnie doprowadziło do stworzenia tej strony… zapraszamy do zapoznania się z naszymi  działaniami: www.fundacja.podrozebezgranic.pl

       

O stronie powiedzieli/ napisali:

Radio Gdańsk.mp3
Cooltura – Polish Weekly Magazine
www.niepelnosprawni.pl
www.naszesprawy.com.pl
www.kobietawielepiej.pl

Administracja strony: 

Marta Ostrowska – wolontariuszka, specjalistka ds. turystyki, tłumaczka, żeglarka, miłośniczka Włoch, idealistka, wyłączna autorka, administratorka i właścicielka strony Podróże Bez Granic… Kocha wolność, marzenia i ten nieco „równoległy” świat jakim jest świat osób z niepełnosprawnością. Mimo to marzy, aby to poczucie „równoległości” się zatarło. I stąd ta strona, między innymi…

Korekta strony:

Gosia Drewa -  podróżniczka, redaktor, copywriter, wolontariusz i wiele innych. Całym sercem oddaje się pasji, jaką jest podróżowanie pod różnymi postaciami: jako turystka w Iranie, studentka w Indonezji czy wolontariusz w Kosowie. Swoje mniejsze i większe wypady opisuje na blogu: swojadroga.blogspot.com.

Strona powstała dzięki inspiracji warsztatami odbywającymi się w ramach projektu Active Citizens – Aktywna Społeczność realizowanym przez British Council przy współpracy Gdańska 2016, Kandydata na Europejską Stolicę Kultury. Strona została sfinansowana ze środków własnych.