PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Relacje z podróży

Opisz swoje wakacje!

Autor: Podróże Bez Granic
2016-04-23, 18:28
  • Komentarze 1

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj. (Mark Twain)

 

Zapraszamy  Wszystkie chętne  osoby do  podzielenia się własnym  doświadczeniem i napisania relacji ze swojej  wyprawy, wycieczki, czy nawet jednodniowego wypadu … Jeżeli przeżyliście niezapomnianą, ciekawą podróż  i zechcielibyście się podzielić z innymi własnymi przeżyciami i odczuciami na temat odwiedzonego miejsca  – serdecznie zapraszamy…  Zachęćcie  innych  do odkrywania Naszej pięknej ziemi…  Pamiętajcie nie musi być to  być relacja  z podróży z końca świata…

Wasze relację pomogą innym osobą do przeżycia podobnej przygody, wybrania ciekawego miejsca na turnus, wakacje,  wypad ze znajomymi…  Polecajcie sprawdzone miejsca przystosowane pod kątem osób niepełnosprawnych … Prosimy, opisujcie to co było dla Was ułatwieniem, a co największą barierą, w jaki sposób zaplanowaliście i zrealizowaliście dany wyjazd. Jesteśmy przekonani, iż to pomoże stworzyć  bazę z ciekawymi miejscami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych..

Jak napisać taką relację ? Swoimi słowami, prosto – tak jak potraficie… Forma dowolna. Pomogą Wam w tym poniższe pytania…

 • Miejsce podróży, turnusu, wyprawy – krótki opis.
 • Jakiego rodzaju była to w podróż – czy to był wyjazd na turnus, rodzinny ze znajomymi, z biura podróży czy organizowany samodzielnie?
 • Gdzie zaplanowane były noclegi  –  nazwa hotelu pensjonatu wraz z informacją czy był dostosowany (do jakiego rodzaju niepełnosprawności?), czy były windy podjazdy, jakie były bariery, jakie udogodnienia?
 • Jeżeli był to turnus, sanatorium lub inny ośrodek rehabilitacyjny   dodatkowo prosimy napisać czy była dobra rehabilitacja? Jakie były dodatkowe atrakcje – z czego można było skorzystać na terenie ośrodka? Opis położenia w stosunku do morza/ centrum miasta/ atrakcji turystycznych/ sklepów/ barów/ itp.?
 • Dlaczego wybrałeś/aś właśnie to miejsce i co Cię najbardziej urzekło, zachwyciło?
 • Miejsca które udało Ci się odwiedzić  lub atrakcje z których warto w danym miejscu skorzystać, wraz z informacją czy były one dostosowane czy może natrafiłeś/aś na jakieś bariery?
 • Czy ludzie w tym miejscu są przyjaźnie nastawieni do osób niepełnosprawnych?
 • Czy bary, restauracje są dostosowane?
 • Największe wyzwania/ bariery podczas podróży lub jej organizacji – największe ułatwienie?
 • Dlaczego polecasz właśnie to  miejsce?

Informujemy, iż jest to lista zagadnień, która ewentualnie może ułatwić przygotowanie relacji, nie musi jednak ona zawierać odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Relacje prosimy przesyłać na adres podroze@podrozebezgranic.pl

Zachęcamy również do dołączania do relacji zdjęć aby wzbogacić opis!

Marzena Pawlak 
Fundacja Podróże bez Granic

 • Iwona
  19:55

  Warto odwiązać te liny, które niekiedy mocno trzymają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *