PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Turnusy Rehabilitacyjne

Autor: Podróże Bez Granic
2014-05-20, 10:10

Turnusy rehabilitacyjne dzięki dofinansowaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są bardzo dostępną formą aktywnej rehabilitacji i wypoczynku osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie PFRON do turnusu zawiera się w granicach 18 – 35% (zależnie od stopnia niepełnosprawności) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale, co daje kwotę dofinansowania do 14-dniowego turnusu od 657,31 do 1278,10zł.

Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności, wieku oraz sytuacji życiowej wnioskodawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że najniższe ceny turnusów rehabilitacyjnych to już około 950 zł okazuje się że wyjazd na taki turnus nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście są także turnusy droższe – ich cena uzależniona jest od pory roku, miejsca, komfortu pobytu.

Wszelkie informacje na temat możliwości skorzystania z różnych ofert turnusów rehabilitacyjnych dostępne są na stronie: www.turnusy.rehabilitacyjne.pl.

  • Marian, Marianna
    19:37

    jesteśmy emerytami,mamy umiarkowane grupy inwalidzkie,niskie emerytury,oczekujemy od 3 lat na wczasy rehabilitacyjne z dofinansowaniem Pefron Chcielibyśmy pod koniec życia skorzystać np.z jakichś warsztatów lub wczasów .Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *