PODRÓŻE BEZ GRANICPortal Turystyczny dla Osób z
Niepełnosprawnością i Nie Tylko...

Oferty Wyjazdów

W poszukiwaniu MOCY!

Autor: Podróże Bez Granic
2013-03-19, 20:36
    • Komentarze 0

autor: Artur Michalski

Już 3.IV w Krakowie rozpocznie się kajakowy spływ Artura Michalskiego połączony z akcją „LIST W BUTELCE’, promującą niezwykłą wyprawę kajakową dla osób niepełnosprawnych ‘W poszukiwaniu MOCY’.

Artur płynąc w swoim kajaku przez całą Polskę od Krakowa po Gdańsk będzie zbierał do butelki listy, przesłania i wiadomości. Każdy w niekonwencjonalny sposób może przekazać światu swoje własne przesłanie lub też po prostu pozdrowić swoich znajomych za morzem. Kajakarz umieści w butelce również swoje przesłanie, związane z wyprawą ‘W poszukiwaniu MOCY’. Zapoznajcie się z nim: „Witaj nieznajomy znalazco naszego LISTU W BUTELCE. Pozdrawiamy Ciebie z Polski, leżącej nad piękną rzeką Wisłą wpadającą do Bałtyku! Życzymy Tobie również siły do realizacji własnych marzeń! Jesteśmy przekonani, że każdy niezależnie od własnych ograniczeń może odnaleźć w sobie MOC, która będzie pomagać w dążeniu do życia w pełni. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcesz dołączyć swoje przesłanie do tego LISTU i pozwolisz mu odnaleźć drogę do naszych PRZYJACIÓŁ – tych znanych ale i nieznajomych również. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY!” 

Ten niezwykły list wraz z wieloma pozostałymi zebranymi w BUTELCE zostanie wysłany w świat u kresu podróży, na Bałtyku. Kajakarzowi pomoże w tym Artur Labudda, znany podróżnik, ale również i kajakarz pomimo barier, nurek i sternik motorowodny – dużą łodzią motorową dotrą na pełne morze, a tam morskie prądy zaopiekują się LISTEM W BUTELCE i pozwolą przesłaniu wędrować w świat.

Jak będzie wyglądać sama wyprawa ‘W poszukiwaniu MOCY”? Jej organizatorem jest Fundacja Promocji Rekreacji KiM, specjalizująca się właśnie w promowaniu kajakarstwa, jako formy rekreacji dostępnej dla każdego. Sama Wyprawa odbędzie się dwuetapowo. Po rekrutacji uczestników (od połowy maja) w ostatni weekend czerwca rozpocznie się jej dwudniowy wstęp. Uczestnicy (zarówno osoby z doświadczeniem kajakowym, jak i te bez niego) zapoznają się z regułami i zasadami obowiązującymi na wodzie, poznają zasady bezpiecznego kajakarstwa oraz zapoznają się w praktyce ze sprzętem. Na basenie będą mogli wypróbować się również w bardziej ekstremalnych sytuacjach pod okiem instruktorów i ratowników z Fundacji KiM, np. podczas wywrotki kajaka. Oczywiście będzie również okazja do popływania kajakiem w naturze, najpierw na ‘stojącej’ wodzie, a później, mamy nadzieję również na Wiśle. 

Nieodzowną częścią Wyprawy są również zajęcia wykorzystujące coaching, jako metodę wspierającą osobiste poszukiwania MOCY, każdego z jej uczestników. Coaching jest uznawaną przez świat sportu i biznesu metodą wspierania osiągania zakładanych celów. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z nią już na tym pierwszym etapie Wyprawy. Wszystkie działania z tego zakresu będą wspierane przez International Coach Federation – największą organizacją wyznaczającą standardy działania w tej dziedzinie.

Po pierwszym etapie uczestnicy wspólnie z organizatorami podejmą decyzję o tym, kto weźmie udział w jej kolejnej części – Wyprawie kajakowej  Wisłą. Zapoznanie się z jej podstawowymi założeniami w praktyce pozwoli ją podjąć w sposób jak najbardziej świadomy.

Kolejny etap odbędzie się po 2 tygodniach. Będzie to już trzydniowa wyprawa kajakami po Wiśle. W obliczu majestatu rzeki oraz w bezpośrednim kontakcie z naturą każdy z uczestników będzie mógł w sobie poszukać MOCY, która pozwala realizować własne życiowe cele. Będzie mógł zastanowić się, co jest najważniejsze i co może stanowić najskuteczniejszą motywację do ich realizacji.

Uczestnicy poza wiosłowaniem po naszej największej rzece, będą mogli spędzić dwie noce na jej malowniczych brzegach. Sami przygotują obozowisko, rozbiją tipi, w których będą nocować oraz zjedzą wspólnie przygotowany posiłek. Przy ognisku będzie również czas na rozmowy o tym, co daje nam siłę do realizacji własnych marzeń, jak je zamieniać w konkretne cele i jak te cele realizować. Uczestnicy wyprawy będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Uważamy, że  czymś wyjątkowym będą nasze kajakowe zespoły – uczestnicy każdego z zespołów niezależnie od doświadczenia kajakarskiego będą dysponowali własnym, życiowym doświadczeniem związanym z niepełnosprawnością. Pozwoli to z jednej strony na większe zrozumienie, a z drugiej na wymianę własnych doświadczeń.

Każdy z uczestników będzie mógł również osobiście zapoznać się z zaletami coachingu. Jeżeli uzna, że jest to metoda, która może być dla niego wsparciem będzie miał możliwość kontynuowania pracy z wybranym przez siebie coachem również po Wyprawie.

Organizator jest obecnie na etapie pozyskiwania środków na finansowanie tej Wyprawy jednak liczy, że będzie ona w całości finansowana przez osoby, firmy i instytucje dostrzegające korzyści społeczne z takiego działania. Pozwoli to jej uczestnikom na udział w Wyprawie bez ponoszenia własnych kosztów finansowych. Mamy nadzieję jednak, że z pełnym zaangażowaniem, czerpiąc w pełni z własnych poszukiwań MOCY podczas tej niezwykłej Wyprawy.

Więcej aktualnych informacji na temat wyprawy jest dostępnych na stronie akcji: www.listwbutelce.info.pl

Życzymy powodzenia!
Fundacja Podróże bez Granic 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *